Филип Пасху е разрешен од функцијата в. д. директор на ЈП „Градски паркинг“ и од денеска, в. д. директор на претпријатието е Бојан Христовски, кој досега бил вработен во Министерството за внатрешни работи.

Од кабинетот на Арсовска за СДК.мк велат дека Пасху бил само времено решение.

Филип Пасху не е разрешен, беше поставен на функцијата в. д. директор како времено решение за да се запазат рокови. Тој ќе има ангажман со нова позиција во Градот. Претпријатието има нов директор, Бојан Христовски, велат од Град Скопје за СДК.мк

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.