Полските навивачи повторно беснеат по Скопје. Група на навивачи поладнево два часа пред натпреварот со вулгарни зборови меѓусебе и надвикување во обид повторно да предизвикаат физичка пресметка ги вознемирија граѓаните на Скопје кои шетаа низ паркот Франкофонија. За среќа имаше и такви меѓу нив кои се обидоа да не дојде до тепачка, па толпата со викање се упати кон градскиот стадион. Полиција во и околу паркот нема, а секојдневно деца и граѓани го поминуваат поладнето токму овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.