На 24.02.2019 година во 17:30 часот во Полициската станица Гази Баба, А.К.(35) од Скопје пријавил дека на 23.02.2019 година околу 12:00 часот на улица „Перо Наков“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.