Дарко Масларковски носител на советничката листа на Левица за општина Аеродром на својот Фејсбук профил ја сподели објавата на Левица во која повикаа дека вториот круг е вистинското време да падне заевизмот.

Еве за сите кои ми пишаа и прашуваа дали ќе ги поддржиме дпне, накратко дека знам повеќето ве мрзи да читате многу текст, ДА, вели Масларковски во својата објава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.