Oд претстојниов викенд, недела ќе биде неработен ден за сите билетарници, односно нема да има дежурни продажни места на ЈСП Скопје, информираат од скопското претрпијатие.

Во недела, како и досега, корисниците на јавниот превоз ќе можат да вршат надополнување на електронски картички„Скопска“ во некое од речиси 100 продажни места од секундарната дистрибутивна продажна мрежа на ЈСП Скопје (маркети и трафики). Прегледот на локациите од дистрибутивната мрежа е достапен на фејсбук страницата на ЈСП Скопје, велат од ЈСП.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.