Владимир Нелоски реагира за огромните турканици што се создаваат во Скопје автобусите на ЈСП и тоа во време кога има вистинска експлозија на новозаразени со Ковид-19.

Нелоски бара од градските власти конечно да преземат нешто и да се донесат мерки што ќе ги спречат турканиците

На Скопје му се заканува катастрофа! Вчера имавме 277 новозаболени, што е над половина од цела држава. Градот нема никаква контрола во автобусите и граѓаните се оставени сами на себе. Време е градските власти да се свестат! Под итно да се воведат протоколи за автобусите! – реагира Нелоски.

На Скопје му се заканува катастрофа! Вчера имавме 277 новозаболени, што е над половина од цела држава. Градот нема…

Gepostet von Владимир Нелоски am Freitag, 16. Oktober 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.