Ова е реконструкцијата на Кеј која чини 1,5 милиона евра, а тоа се наши народни пари. До тој степен крадете од народот, што уште не завршена, плочките се испукани. Одговорност ќе има!, пишува Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на Фејсбук.

Тој објави фотографии од испуканите бекатон плочки на кејот на Вардар, кој во моментов се реконструира. Реконструкцијата сѐ уште фали, плочките веќе се за менување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.