По најавите од Управата за хидрометролошки работи за појава на засилен ветер и можна појава на краткотраен дожд во попладневните часови денес и утре, од „Паркови и зеленило“ апелираат до граѓаните да не ги паркираат своите возила под високие дрвја, со цел да се избегнат несакани последици.

Исто така, доколку забележите паднато дрво можете да го пријавите во Центарот за управување со кризи на телефон 195 или да ни се обраите со директна порака или мејл, за нашите екипи да интервенираат, велат оттаму.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.