Актуелниот градоначалник на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски изгубил од соседите од својата улица. На гласачкото место 2578 каде што гласа кандидатот на СДСМ поддршка за ВМРО-ДПМНЕ дале 264 гласачи, за СДСМ 167 и за Левица 37.

Од 40 отсто од обработените гласови кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски води со 1 500 гласа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.