Наташа Котлар, кандидатка за градоначалничка во скопската општина Центар се заблагодари за поддршката што ја доби во кампањата. Таа сподели еден твит во кој пишува:

Ова жениште е победник во Центар. Во вториот круг во паника воскреснаа Удбашите од Центар, оние дошљаците, оние кои се плашат од Македонштината која Котла ја има во неограничени количини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.