Нас мал ни беше паркингот па моравме само двокатните да ги паркираме, напиша поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски, како реакција на фалбите на сегашниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов дека се набавени над 130 комунални возила и автобуси во еден мандат.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.