Град Скопје објави оглас за вработување на 23 државни службеници.

Во огласот се бараат вработувања за во неколку сектори, а платите се движат и до 32.887 денари.

Огласот детално може да го разглеате на следниот ЛИНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.