Според податоците објавени на официјалната страница на ДИК до овој момент најмногу скопјани излегле на гласање во Центар 31,69%, а најмалку во од запишаните гласачи во Сарај 19,6%, и двете општини во првата изборна единица.

Во втората изборна единица водат ѓорчепетровци со 29,17% излезност, а последни се жителите на Шуто Оризари 15,38%.

Жителите на Скопје гласаат во две изборни единици:

ИЕ 1 

Аеродром 30,15%

Карпош 31,25%

Кисела Вода 29,28%

Сарај 19,6%

Центар 31,69%

ИЕ 2

Бутел 26,62%

Гази Баба 23,37%

Ѓорче Петров 29,17%

Чаир 22,37%

Шуто Оризари 15,38%

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.