Скопјанец се жали дека му ја исклучиле струјата без претходна најава, додека член на неговото семејство е на кислородна поддршка во домашни услови.

Немаше вака во “ТОГАШНО СКОПЈЕ” да ти ја исклучат струјата а дома лежи член од Семејството со апарат за КИСЛОРОДНА ПОДРШКА…( и ова се случува) ЖИВОТОТ не кошта 100 € туку многу повеќе !!!!!?????? – пишува скопјанецот Пановски во фејсбук групата Стари скопјани.

Според неговото тврдење денеска му е исклучена струјата без никакво претходно известување

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.