На Бадник (6.01.2021 год) и Божиќ (7.01.2021 год) јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие- Скопје.

Утре, среда (6.01.2021 год), дежурни ќе бидат билетарниците на Зелен пазар и Транспортен центар кои ќе работат од 7 до 19 часот, а од 7 до 13 часот ќе биде отворена билетарницата во Ѓорче Петров. Во четврток (Божиќ) билетарниците нема да работат, информираат од претпријатието.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.