Натписот ја „Ја сакам Кисела Вода“ кој се наоѓаше во центарот на општината е отстранет. Екипи утринава дошле и ја остраниле таблата. Како што неофицијално дознаваме таблата е остстранета на барање на градоначалничката Арсовска.

Која е причината не се знае но граѓани реагираат со негодување и велат дека ова е срамота.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.