Вчера околу 16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза’’ биле донесени Н.М. (20), Ф.М. (20),О.Н. (21) и К.П. (21), сите од Скопје, кои, според пријавеното, завчера околу 21.55 часот, додека се возеле во лифт во зграда во изградба на улица ,,Трифун Бузев’’, лифтот паднал од вториот кат во подрумските простории.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.