Новоизбраниот градоначалник на Аеродром, Тимчо Муцунски, и упати на кандидатката за градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска, предизвик преку социјалните мрежи да се обиде да ги наброи сите проекти што ги планира за градот.

Драга Данела Арсовска, во тек на мојата кампања на граѓаните успеав да им ги презентирам речиси сите проекти во 90 секунди!

 

Знам дека како иден градоначалник на Град Скопје ќе направиш многу, но те предизвикувам да пробаш во 82 секунди да го направиш истото за скопјани! – порача Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.