Градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски се пофали дека реализирал уште едно изборно ветување.

Денеска ги потпишав решенијата за финансиска помош за новороденчиња и решенија за легализација! Уште еден проблем кој со месеци не беше спроведен во општината сега е минато.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.