Голема благодарност до сите што гласавте денеска за промени во Општина Аеродром! – напиша Тимчо Муцунски, кандидат за градоначалник на Аеродром на својот фејсбук профил.

Тој е еден од ретките учесници во овие избори кој на фејсбук го испочитува предизборниот молк, па фотографиите ги објави по завршување на гласањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.