Утрово, заедно со заменик-амбасадорот на ЕУ во Македонија Џулијан Васало присуствувавме на настан во комуналната градина „Бостание“ во Општина Аеродром. Заедно со другите граѓански активисти за животна средина преку неформална дружба зборувавме за имплементација на различни идеи и проекти во нашата општина, напиша на Фејсбук, градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.