Градоначалникот на општина Аеродром денеска се сретна со архиепископот на МПЦ Стефан на која се говорео за имотите и храмовите на скопската епархија кои се наоѓаат на територијата на општината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.