Општина Аеродром е отворена за граѓаните. Заедно со вас го креираме буџетот за 2023 година. Ве очекуваме порача градноачалникот на Општина Аеродром Тимчо Mуцунски во објавата посветена на „Отвроен ден во твојата општина“, активност која овој викенд ја организираат градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, а во која граѓаните имаат можност а даваат предлози за прокети кои можат да бидат дел од буџетите на општините.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.