Од Аеродром ќе започнат промените во цела Македонија, порача Тимчо Муцунски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Аеродром.

За време на мојата посета на Словенија имав средба и со австрискиот канцелар Себастијан Курц. Разговаравме за мојата кандидатура за Општина Аеродром и за поддршката на Австрија преку свои искуства и знаење за многу проекти! , вели Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.