Градоначалникот општина Аеродром, Тимчо Муцунски, се сретна со амбасадорот на Италија, Андреа Силвестри, од кого добил совети и препораки како да ја раководи локалната самоуправа.

Добив значајни совети за водењето на локалната самоуправа и општините, со што добив важни препораки за успешно управување на општината.

 

Посебно внимание обрнавме за соработка во делот на образованието и културата.

 

Италија како една од водечките членки на Европската Унија е значаен партнер на нашата држава и затоа билатералните односи и понатаму активно ќе ги надградуваме – соопшти Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.