Градоначланикот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, се сретна со хрватската амбасадорка во Македонија, Нивес Тигањ, со која разговарале за повеќе теми како образованието, културата, животната средина и слично.

Посебен акцент ставивме на заеднички европски проекти и соработка на Општина Аеродром со хрватските општини.

 

Хрватска е голем пријател на Македонија и нашите односи ќе продолжиме активно да ги надградуваме – порачува Муцински.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.