Денеска на пладне, поточно со почеток од 12.15 часот ќе биде отворен реновираниот Спортски центар во Ново Лисиче, кој ќе го носи името на ракометарот Марко Божиновски.

На свеченоста ќе присуствуваат градоначалникот на општина Аеродром Тимчо Муцунски  во придружба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

По завршување на настанот, Мицкоски и Муцунски ќе имаат изјави за медиуми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.