ДОНЕСЕН РАЗВОЕН БУЏЕТ ЗА 2022 ГОДИНА ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

Вечерва Советот на Општина Аеродром го изгласа буџетот на нашата општина за 2022 година. Со него се гарантираат многу капитални проекти, инвестиции и развој на инфраструктурата со кои Општина Аеродром повторно ќе го врати сјајот кој ѝ прилега. Наскоро граѓаните на Општина Аеродром ќе имаат можност детално да ги погледнат проектите за 2022 година. Ви посакуваме среќни празници!, напиша на својот фејсбук профил градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.