Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски по се изгледа весело ги поминал новогодишните празници. Се појави видео како тој лумпува во кафеана додека музичарите му ја свират омилената песна. На масата на градоначалникот има обилно јадење а во еден момент и тој се фати за микрофонот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.