„Млади за Македонија“ на својата страница на Фејсбук поставија фотографија од Школка во Градскиот парк во Скопје на која е поставено знамето од Кутлеш. Тие напишаа:

Градски парк Скопје, Македонија!!

Ја реконструиравме и школка во градскиот парк, пирајот се шири и нема да запреме овде!!

Вие едно ќе уништите/избрусите, ние 5 нови ќе поставиме зошто тоа знаме и симбол е во нашите гени!!

Никогаш северна, само Македонија

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.