Во скопската општина Аеродром има поле за работа, ама има и мрзлив градоначалник, смета Дејан Митески.

Уредување на еден комплетно запуштен простор во Ново Лисиче, позади зградите на бул. „Февруарски поход” и наместо нова огромна зграда, пренамена на земјиштето во државна сопственост во уште еден нов зелен простор со нови, интересни содржини, достапни за сите.
Секако, неопходен е и нов кружен тек за безбедно и ефикасно приклучување од Лисиче на бул. „Февруарски поход”, смета Митески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.