Промените доаѓаат, обединети продолжуваме до крајната цел, а тоа е пад на оваа власт, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

-Сите заедно продолжуваме во Карпош да ја создадеме новата иднина, пишува Мисајловски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.