Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на својата официјална Фејсбук страница објави фотографија од победничката атмосфера во Ѓорче Петров каде и официјално Александар Стојкоски стана новиот градоначалник.

Тој напиша: „Победа во Ѓорче во прв круг, да живее Македонија“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.