Мамицата ваша полтронска, им порача активистот Ивор Мицковски на оние што порано беа најгласни, а сега молчат пред масакрите на дрвјата низ Скопје.

По повод 13-те дрвја кои денеска беа исечени на улицата „Орце Николов“ во Центар, Мицковски реагираше:

Среќа Паркобраните влегоа по сите локални и градски институции, можеше да биде и полошо…
Мамицата ваша полтронска…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.