Кисела Вода е депонија и руина на секој чекор.
Ова е стока народ, ама ова се и неодговорни власти.
Џабе слики со 50-100 метра лошо асфалтирани улички, кои на прв дожд се распаѓаат, кога ниту се превенира, ниту се едуцира, ниту се казнува, ниту нешто се средува.
Клетва е да се живее во вака пропадната држава – напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.