Аналитичарот од СДСМ, поранешен функционер во СДСМ му се обрати на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов барајќи од него да направи нешто за храбрите граѓани на Скопје кои се гушат во депонијата.

Кој ден е рекордна загаденост?! 5-6-ти, така?
И се носи ли некаква мерка?
Не се носи никаква мерка.
Другар Шилегов, навистина ја почитуваме твојата искрена патриотска реакција во однос на антифашизмот и ослободувањето на Скопје, нешто што неминовно те има ставено на листата најомразени на Заев.
Но, за добро или за лошо се уште си кмет на Скопје, и каква и да биде твојата политичка иднина, бараме реакција сега за загадувањето.
Во ред е, сакаше Дино парк – ете Дино парк.
Сакаше китење – ете ни китење.
Сега во духот на таа резилиентност и антифашистички отпор, направи нешто за храбрите граѓани на Скопје кои се гушат во депонијава.
Покажи му на Заев дека може подобро.

Кој ден е рекордна загаденост?! 5-6-ти, така?
И се носи ли некаква мерка?
Не се носи никаква мерка.
Другар Шилегов,…

Posted by Ivor Mickovski on Sunday, 29 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.