Во време на режимот кога се бараше спонзорство за медиум, сите одговараа, ќе ти дадам пари, само не ме рекламирај.Сега некои од демократскиве апологети покрај вообичаен рекет, праеле фора со ставање прво на рекламата, па потоа наплатување за нејзино отстранување, коментира Ивор Мицковски на Фејсбук.

Се се тоа донекаде стари фори за нови будали.
Али јавна институција да прима спонзорства и да не ги обелоденува, да зима толкави суми и да ги курца на булшит, и пак, спонзорот да не сака реклама, е тоа е некој врвен производ на овој феудален капитализам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.