Александар Стојкоски наследи општина заглавена во долгови и кредити. Во тешки услови на постојана борба за обезбедување на повеќе за граѓаните, успева да реши децениски проблем со вода за пиење на жителите на Кучково. Затоа што за нас дадениот збор тежи повеќе од сѐ друго. Честитики до тимот. Само напред Александар во борбата за промени што носат иднина каква што заслужува Ѓорче Петров, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.