Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во скопски Сарај разговараше со жителите и членовите на Општинскиот комитет.

Сите обединети поради истите проблеми, тешкиот живот, беспарицата и желбата за иднина. За работите кои ќе ги менуваме, за заедничката иднина, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.