Денеска бев во Љубанци заедно со градоначалникот на Општина Бутел Дарко Костовски каде што отворивме спортски комплекс, игралиште кое има европски лик, напиша на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Благодарност до градежната компанија Жикол која во најголем дел го донираше ова спортско игралиште во Љубанци во општина Бутел да има ваков изглед и се надевам дека и останатиот дел од општествено одговорните компании во Македонија ќе го следат примерот на оваа компанија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.