Општина Аеродром ќе издаде зелена општинска обврзница. Пари за нови проекти. Нови училишта, нови градинки, енергетски ефикасни. ВМРО-ДПМНЕ продолжува да иновира и да поставува нови стандарди. За прв пат во Македонија зелена, еколошка обврзница. Браво за Тимчо Муцунски и тимот од општина Аеродром.

Има надеж, потребна е промена за Македонија да почне да победува., најави лидерот Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.