Американскиот ланец за брза храна Мекдоналдс нема да влезе во Македонија. Иако се најауваше дека тоа може да се случи во новиот трговски центар „Ист Гејт“ надлежните велат дека тоа сепак нема да се случи.

Мекдоналдс беше пристутен во Македонија во средината на деведесеттите години.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.