Видео на кое се гледа како маж става дете во контејнер за донации во потрага по донирани средства се појави денеска на социјалните мрежи.

Настанот, како што се вели во објавата се случил во близина на трговскиот центар „Сити мол“ во Карпош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.