Денес околу пладне повозрасен маж исчезнал во реонот на населеното место Кадино. Неговата снаа на социјалните мрежи објави фотографи и апел доколку некој го види да ја контактира.

Денес околу 12:30 часот во рекот н.м. Кадино е изгубен мојот свекор, Мицко Тргачевски. Ве замолувам сите доколку некаде е виден да ме исконтактирате. Боледува од Алцхајмер…..тел 078/671-654, стои во објавата на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.