Родители од општина Аеродром се револтирани откако градоначалникот Златко Марин побарал од директорите на училиштата да му испратат фотографии како децата учат од дома на компјутер поради корона вирусот.

Фотографиите пак Марин планирал да ги објави на Фејсбук страната на општина и да ги подели на медиумите.

Дел од родителите излегоа со реакција дека наместо реални и конкретни мерки, на градоначалникот му дошло до сликање во време на епидемија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.