Градоначаликот на Скопје, Петре Шилегов, почна да воведува ред во сообраќајот. Тој постави видео на кое се гледа како им кажува на возачите каде и како да возат, со оглед на тоа дека на една од најфрекфентните улици во Скопје, Љубљанска се врши реконструкција што создава невидени гужви во тој дел на градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.