Аеродром ги добива најубавите детски катчиња.
Градоначалникот на општината соопшти дека продолжуваат инестициите во забавни и рекреативни содржини за најмладите во Општината. Спортското игралиште кај стара ,,Стела” блесна во полн сјај, а ова е само почеток на многуте детските катчиња.
До крајот на 2022 нови детски катчиња ќе добијат и: Тодор Чангов, Ново Лисиче, Острово, Стар Аеродром (ул. 23 Октомври) и Реонски Центар.
Задоволство е уште поголемо кога на истите овие места можеме да видиме како се радуваат нашите најмили, во случајов мојот син Иан 💙

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.