Пејачката Викторија Лоба е бесна што иако плаќа високи сметки за парно греење, во нејзиниот дом е ладно. Вели од година во година ситуацијата со парното се влошила.

Од 4500 до 5000 денари плаќаме парно секој месец а парно нема!!?? Се грееме со клима дома, срамота е ова СРАМОТА!!! Секоја зима е слабо парното во центар, додека оваа зима изгледа воопшно нема ни да има. А ако не платиш сметка низ нос ќе ти ги извадат парите со тужби со се, пишува Лоба.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.