Уште еден невиден успех на градоначалникот и општината, бесно коментираат жителите на Општина Кисела Вода за новото детско игралиште во Усје за кое се пофали градоначалникот Филип Темелковски.

Се фали на ФБ направиле лулашки во Усје. ЛИЗГАЛКАТА ЗАВРШУВА НА УЛИЦА! НА УЛИЦА ДА!
Децата што се лизгаат се спуштаат директно ПОД ТРКАЛАТА НА АВТОМОБИЛИТЕ!

Видеото снимено од госпоѓата на лице место кажува сè:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.