На вчерашната седница на Советот на Град Скопје, не беше усвоен ниту еден финансиски извештај на ниту едно од седумте јавни претрпијатија на Градот Скопје, со што практично се даде жолт картон за работењето на овие претпријатија, соопштуват од Левица.

 

велат од партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.